Chorų Eurovizija

Šiais, 2014 metais išvysime dar vieną "Eurovizijos" vardo projektą - "Chorų Euroviziją". Renginio mintis tokia, kad į tam tikrą miestą (areną) suvažiuotų chorai iš įvairių Europos valstybių ir atliktų savo pasirodymą. Šią idėją pasiūlė Austrijos transliuotojas "ORF".

Pirmoji "Chorų Eurovizija" ir įvyks Austrijos sostinėje - Vienoje, gegužės 9 dieną. Būtent šią dieną yra minima "Europos diena", kuri būtų paminėta būtent tokia muzikine forma. Renginio pabaigoje visi choristai kartu atliktų Europos himną - Ludwigo van Beethoveno "Odė džiaugsmui".

Kiekvienoje šalyje, kuri pareikš norą dalyvauti, bus surengta nacionalinė atranka, kurią laimėjęs choras keliaus į minėtą renginį Vienoje. Lyginant su "Eurovizijos" konkursu didžiausias skirtumas tas, kad šiame renginyje nebus balsuojama. Renginio esmė - pristatyti geriausius Europos chorus. Naujojo projekto tęstinumas priklausys nuo to, ar pirmasis toks konkursas pritrauks reikiamą skaičių žiūrovų.

Lietuvą šiame konkurse atstovaus choras "Liepaitės". Jos buvo išrinktos specialaus atrankinio konkurso Lietuvoje metu - "Lietuvos balsai. Chorų Eurovizija 2014".