Chorų Eurovizija

choru-eurovizija-jaunysteŠiais, 2014 metais išvysime dar vieną “Eurovizijos” vardo projektą – “Chorų Euroviziją”. Renginio mintis tokia, kad į tam tikrą miestą (areną) suvažiuotų chorai iš įvairių Europos valstybių ir atliktų savo pasirodymą. Šią idėją pasiūlė Austrijos transliuotojas “ORF”.

Pirmoji “Chorų Eurovizija” ir įvyks Austrijos sostinėje – Vienoje, gegužės 9 dieną. Būtent šią dieną yra minima “Europos diena”, kuri būtų paminėta būtent tokia muzikine forma. Renginio pabaigoje visi choristai kartu atliktų Europos himną – Ludwigo van Beethoveno “Odė džiaugsmui”.

Kiekvienoje šalyje, kuri pareikš norą dalyvauti, bus surengta nacionalinė atranka, kurią laimėjęs choras keliaus į minėtą renginį Vienoje. Lyginant su “Eurovizijos” konkursu didžiausias skirtumas tas, kad šiame renginyje nebus balsuojama. Renginio esmė – pristatyti geriausius Europos chorus. Naujojo projekto tęstinumas priklausys nuo to, ar pirmasis toks konkursas pritrauks reikiamą skaičių žiūrovų.

Lietuvą šiame konkurse atstovaus choras “Liepaitės“. Jos buvo išrinktos specialaus atrankinio konkurso Lietuvoje metu – “Lietuvos balsai. Chorų Eurovizija 2014”.

5

avatar
5 Komentarų gijų
0 Gijos atsakymų
0 Sekėjai
 
Daugiausiai sureaguoti komentarai
Karščiausios komentarų gijos
5 Komentaro autoriai
dainaLinaNelėDaliaNijole Paskutinių komentarų autoriai

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

naujausi senesni daugiausiai balsuoti
Nijole
Svečias
Nijole

Šaunuoliai “Jazz island” ir “Liepaitės”. Nuvylė K.Baryso vadovaujamas choras, net patingėjo kokią įdomią dainą padainuot, o išsirinko iš Dainų šventės repertuaro, kuri dar prieš kelis metus jau buvo visų chorų dainuojama. Gėda ir nerimtas požiūris. Ir kada gi nuims tą kvaišelę vedančiąją? Tokių nesamonių net jau nebejuokinga klausyti.

Dalia
Svečias
Dalia

Labai patiko „Liepaitės“

Nelė
Svečias
Nelė

2003 m. lapkričio 7 d. Estijos, Latvijos ir Lietuvos dainų ir šokių švenčių tradiciją bei simboliką UNESCO pripažino žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru, o 2008 m. ši tradicija įrašyta į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą!!! Noriu paklausti ar tokio turinio kaip dabar mūsų popsinės šventės UNESCO galėjo įtraukti į unikalaus kultūrinio paveldo sąrašą? Tai ką transliuoja dabar televizija ir atlieka chorai atrodo, kad mes neturime tautinės profesionalios, elitinės chorinės muzikos. Tai ar turime mes tautinį paveldą nors su unikalumo požymiais? Chorai turi dainuoti a’cappella ir jokių orkestrų, nebent atliktų ištrauką iš oratorijos ar kantatos, ar specialiai parašytą… Read more »

Lina
Svečias
Lina

„Ave Vita“choro daina labai patiko. Solistė nuostabiai dainavo. Šaunus vadovas.

daina
Svečias
daina

Liepaitės – pačios geriausios! Iki jų chorinio skambesio kitiems chorams dar labai labai toli!
Kai moka dainuoti, tai nereikia nei žvėries galvų, nei uodegų ant savęs maukšlintis!