Eurovizija tiesiogiai transliacija

Eurovizijos dainų konkursas kasmet prie televizijos ekranų sutraukia dešimtis milijonų žiūrovų ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Tai yra labiausiai per televiziją stebimas ne sporto renginys. Sutikite, tai skamba įspūdingai. Vis tik kartais gali kilti klausimų, kur galima stebėti Euroviziją, jei savo namuose neturite televizoriaus ar norite dainomis mėgautis nebūnant namuose. Šiame tekste pabandysime apžvelgti būdus, kuriais galite stebėti Eurovizijos dainų konkursą Lietuvoje.

Eurovizijos transliacijos

Eurovizija savo istoriją skaičiuoja nuo 1956 metų, kuomet pirmasis konkursas buvo surengtas Šveicarijoje. Tiesa, tuomet Eurovizija buvo kitokia, nei esame įpratę matyti šiais laikais. Tuomet tarpusavyje varžėsi viso labo septynios šalys, kurios pristatė ne po vieną, o dvi dainas. Tai buvo vienintelis kartas konkurso istorijoje, kai šalys turėjo galimybė pristatyti po daugiau nei vieną dainą. Pirmąjį dainų konkursą laimėjo šeimininke buvusi Šveicarija.

Konkurse dalyvauti teisę turi šalys priklausančio Europos transliuotjų sąjungai (EBU), o 2015 metais šansas sudalyvauti Eurovizijoje buvo suteiktas ir Australijai, kurioje šį renginį per televiziją kasmet stebi milijonai žiūrovų. Tiesa, Australija buvo pakviesta dalyvauti svečio teisėmis ir buvo teigiama, kad į konkursą ši šalis galės sugrįžti tik jei pasiektų pergalę. Vis tik sprendimas priimti Australiją į Euroviziją pasiteisino ir ši šalis tapo reguliaria konkurso dalyve.

Jau paskelbta, kad 2022 metais Eurovizijoje dalyvaus iš viso 40 šalių, o tarp jų, kaip jau įprasta ir Lietuva, kuriai šiemet atstovaus Monika Liu su daina „Sentimentai“.

Šiais metais Euroviziją supa ir nemažai politinių aspektų. Rusijai pradėjus karo veiksmus Ukrainoje EBU nusprendė, kad šalis agresorė neturės teisės dalyvauti konkurse Turine. Daugelio žiūrovų džiaugsmui, Ukraina, nepaisant karo, ruošiasi dalyvauti konkurse, o šios šalies atstovai „Kalush Orchestra“ yra laikomi pagrindiniai favoritai iškovoti pergalę.

Kaip seksis Monikai Liu ir favoritais laikomiems ukrainiečiams sužinosime jau gegužės 10-14 dienomis, kuomet įvyks Eurovizijos pusfinaliai bei finalas. Kaip įprasta, Lietuvoje Eurovizijos dainų konkursą transliuoja LRT televizija, kuri ir yra EBU narė.

Tiesioginės Eurovizijos transliacijos internetu

Jau minėjome, kad šių metų favorite laikoma Ukraina, tačiau ji tikrai sulauks didžiulės konkurencijos. Praėjusiais metais Eurovizijoje laimėjusi Italija šiemet vėl turės labai rimtą paraišką, kadangi į konkursą sugrįžta Mahmood, kuris sudarys duetą su Blanco. Būtent italai laikomi pagrindiniais ukrainiečių  varžovais. Lažybininkai taip pat solidžiai vertina Švedijos, Jungtinės Karalystės bei Graikijos pasirodymus.

Deja, Lietuvai šiais metais piešiamos gerokai liūdnesnės prognozės. Monika Liu kol kas rikiuojasi lažybininkų lentelių apačioje ir lenkia vos kelias valstybes. Vis tik Eurovizijoje jau esame matę situacijų, kuomet lažybininkų nuvertintos dainos netikėtai išauna ir ne tik prasibrauna į finalą, bet kartais ir jame užima itin aukštas vietas.

Akivaizdu, kad šiuolaikiniame pasaulyje televizija nebėra vienintelis būdas stebėti įvairius renginius, Eurovizija – taip pat ne išimtis. Lietuvoje Euroviziją vykdo transliacijas tiek LRT, o tiek pusfinalius, tiek finalą galima stebėti ir oficialiame Eurovizijos „Youtube“ kanale.