Eurovizija tiesiogiai transliacija 2025

Eurovizijos dainų konkursas kasmet prie televizijos ekranų sutraukia dešimtis milijonų žiūrovų ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Tai yra labiausiai per televiziją stebimas ne sporto renginys. Sutikite, tai skamba įspūdingai. Vis tik kartais gali kilti klausimų, kur galima stebėti Euroviziją, jei savo namuose neturite televizoriaus ar norite dainomis mėgautis nebūnant namuose. Šiame tekste pabandysime apžvelgti būdus, kuriais galite stebėti Eurovizijos dainų konkursą Lietuvoje 2025.

Pirmasis pusfinalis tiesiogiai internetu čia
Antrasis pusfinalis tiesiogiai internetu čia 
Eurovizijos finalas tiesiogiai internetu čia

Eurovizijos transliacijos

Eurovizija savo istoriją skaičiuoja nuo 1956 metų, kuomet pirmasis konkursas buvo surengtas Šveicarijoje. Tiesa, tuomet Eurovizija buvo kitokia, nei esame įpratę matyti šiais laikais. Tuomet tarpusavyje varžėsi viso labo septynios šalys, kurios pristatė ne po vieną, o dvi dainas. Tai buvo vienintelis kartas konkurso istorijoje, kai šalys turėjo galimybė pristatyti po daugiau nei vieną dainą. Pirmąjį dainų konkursą laimėjo šeimininke buvusi Šveicarija.

Konkurse dalyvauti teisę turi šalys priklausančio Europos transliuotojų sąjungai (EBU), o 2015 metais šansas sudalyvauti Eurovizijoje buvo suteiktas ir Australijai, kurioje šį renginį per televiziją kasmet stebi milijonai žiūrovų. Tiesa, Australija buvo pakviesta dalyvauti svečio teisėmis ir buvo teigiama, kad į konkursą ši šalis galės sugrįžti tik jei pasiektų pergalę. Vis tik sprendimas priimti Australiją į Euroviziją pasiteisino ir ši šalis tapo reguliaria konkurso dalyve.

Tiesioginės Eurovizijos transliacijos internetu

Akivaizdu, kad šiuolaikiniame pasaulyje televizija nebėra vienintelis būdas stebėti įvairius renginius, Eurovizija – taip pat ne išimtis. Lietuvoje Euroviziją vykdo transliacijas tiek LRT, o tiek pusfinalius, tiek finalą galima stebėti ir oficialiame Eurovizijos „Youtube“ kanale.