Eurovizija 2016

eurovizija-2016-svedija2016 metų Eurovizija vyksta Stokholmo “Globe” arenoje. Gegužės 12 dieną, antrajame konkurso pusfinalyje, savo pasirodymą atliko ir Lietuvos atstovas – Donatas Montvydas bei labai džiaugiamės, jog pateko į finalą! Finalinis renginio tiesioginė transliacija įvyks gegužės 14 dieną, šeštadienį, 22:00 valandą per LRT kanalą.

Svarbiausios naujienos:

Ukraina – „Eurovizija 2016“ nugalėtoja!

Eurovizijos finalas 2016

Antrojo pusfinalio rezultatai

Pirmojo pusfinalio rezultatai

Teisę organizuoti Euroviziją 2016 Švedijai iškovojo Måns Zelmerlöw. Jis 2015 metų Eurovizijos finale triumfavo surinkęs daugiausiai konkurso žiūrovų ir komisijos balų. Švedijoje Eurovizija prieš tai jau yra vykusi penkis kartus – 1975, 1985, 1992, 2000 ir 2013 metais.

2016 metų Eurovizijos dainų konkursas vyks gegužės 10, 12, 14 dienomis, Švedijos sostinėje – Stokholme. Konkurso dalyviai ir žiūrovai bus sukviesti į 16 tūkstančių žmonių talpinančią Stokholmo “Globe” areną. Šiame pastate Eurovizija vyko ir 2000-aisiais metais.

2016 metų Eurovizijos konkurse dalyvaus 43 šalys. Toks didelis dalyvių skaičius konkurse dalyvavo tik du kartus – 2008 ir 2011 metais. Nors dėl finansinių sunkumų atsisakė dalyvauti Portugalija, tačiau į konkursą po pertraukos sugrįžta net keturios kitos šalys – Bosnija ir Hercegovina, Bulgarija, Kroatija, Ukraina. Taip pat Eurovizijoje savo pasirodymą pratęs ir kito žemyno valstybė – Australija. Tiesa, šįkart Australijos atstovas norėdamas patekti į finalą, turės įveikti pusfinalio barjerą.

Lietuvą “Eurovizija 2016” konkurse atstovaus Donatas Montvydas su daina I’ve Been Waiting For This Night. Primename, kad Donatas jau antrą kartą iškovojo teisę atstovauti mūsų šalį šiame Europos muzikiniame festivalyje. 2012 metų Eurovizijoje Donny Montell pateko į finalą, o jame užėmė 14 vietą. Kaip jam seksis šiais metais – sužinosime jau pakankamai greitai.

Įdomu: Eurovizija 2016: Favoritų TOP 5. Tai lažybos bendrovių sudarytas stipriausių dainų penketukas. Jų nuomone, būtent viena iš šių dainų turi daugiausiai šansų triumfuoti 2016 metų Eurovizijoje.

Visos 2016 metų Eurovizijoje dalyvausiančios valstybės:

Primename, jog tiesioginį bilietą į finalą turi šios penkios šalys – Ispanija, Italija, Prancūzija, Vokietija, Didžioji Britanija. Tokią išskirtinę teisę turi todėl, kad būtent šių valstybių gyventojai sudaro didžiąją dalį konkurso žiūrovų auditorijos. Taip pat, kaip ir įprasta, finale užtikrintą vietą turi ir renginio šeimininkai – švedai. Visos kitos valstybės dėl patekimo į Eurovizijos finalą kovos dviejuose pusfinaliuose.

Siūlome susipažinti su dar keletu faktų apie 2016 metų Eurovizijos šeimininkus švedus bei jų dalyvavimo konkurse istoriją.

Euroviziją laimėję Švedijos dalyviai:

Švedijos miestai, kuriuose vyko Eurovizija:

  • 1975m. Stokholmas (arena – Stockholm International Fairs, vedėja – Karin Falck).
  • 1985m. Gioteburgas (arena – Scandinavium, vedėja – Lill Lindfors).
  • 1992m. Malmė (arena – Malmö Ice, vedėjai – Lydia Cappolicchio ir Harald Treutiger).
  • 2000m. Stokholmas (arena – Globe Arena, vedėjai – Kattis Ahlström ir Anders Lundin).
  • 2013m. Malmė (arena – Malmö Arena, vedėja – Petra Mede).

12

avatar
12 Komentarų gijų
0 Gijos atsakymų
0 Sekėjai
 
Daugiausiai sureaguoti komentarai
Karščiausios komentarų gijos
11 Komentaro autoriai
JurgaPolrobertasvirgisvirgisvirgis Paskutinių komentarų autoriai

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

naujausi senesni daugiausiai balsuoti
andrius
Svečias
andrius

Eurovizaijai reikia gero sou. Padarykit Avataro filmo motyva su gera uzvendancia daina ir pergale bus lietuvoj.

As
Svečias
As

Pirmiausiai mes neturim stiprios dainos.

IrenaRuterut
Svečias
IrenaRuterut

Puiki Airijos daina. Be abejones -finaline. Taip turetu buti. Norint prasmingai ka dainoje pasakyti nebutina rekti. SVARBIAUSIA ,kad dainos autoriui netrukdoma ja paciam atlikti – ir be jokios profesionalu komisijos. Kurini ivertina tie, kam kurejai kurinius kuria. Kiekvienas sulaukia savo kurinio – ir nevalia tam trukdyti. Sekmes – dainos SUNLIGHT – autoriui.

Onutė
Svečias
Onutė

Lietuvai dar labai toli iki geros dainos, atlikėjo ir šou. Nebent ateityje dalyvautų puikūs atlikėjai su savo dainomis, kurie buvo verti Lietuvos balso laimėtojo vardo.

sansan
Svečias
sansan

kai jennings uzdainuoja, norisi po puses minutes uzknarkt…. paminesit mano zodi – nieko mes nelaimesim. nera ne vienos pakankamai stiprios dainos. naujoku dainos nieko vertos, o ir scenos “senoliai”nuvyle – dainos “be rysio”. na ka… lauksim atrankos 2017…. ir kas is to, kad cathrinos sou idomus… daina tai…. viena is milijardo. per viena ausi iejo, per kita isejo…. iki 2017 ….

As
Svečias
As

Manau, kad šiais metais yra ne viena stipri daina ir ne vienas geras atlikėjas, tad žmonėms yra iš ko rinktis. Tik pati Eurovizijos atrankų sistema nemaloniai stebina. Kiek kartų galima dainuoti tas pačias dainas, t. y., kada pagaliau bus finalas? Tikėjausi, kad po šio šeštadienio jau bus finalas, pasirodo dar vyks atlikėjų atranka. Čia pasaka be galo… Atsibosta ir dainininkams ir žiūrovams. Dėl ko (pinigų?..) specialiai ištempiamas atrankų laikas, juk galima iš konkurso eliminuoti ne po 2 atlikėjus, o po 4 ir pan. Beje, jau ne pirmi metai atlikėjus vertina įtartina komisija iš užsienio. Kai kurių vertintojų nuomonės labai jau… Read more »

Arbata
Svečias
Arbata

Praklausius beveik didžiąją dalį dainų, manau Ukrainai problemų laimėti ne bus. nebent politiškai nesigaus.

virgis
Svečias
virgis

man ,,patiko” kaip Jazzu,sededama komisijoj,iskiso liezuvi susukta dudele …super profesionalus prisistatymas…

virgisvirgis
Svečias
virgisvirgis

gal ir neturi reiksmes sie komentarai,bet pamacius toki Rozicko ir Jazzu familiaruma iskart perjungem kanala

robertas
Svečias
robertas

E.Jennings daina grynai- bažnytinė juodaodžių chorų giesmė..
Montvydas-super!

Pol
Svečias
Pol

Ieva nuostabi !!!

Jurga
Svečias
Jurga

Gal galite patarti kaip nusipirkti bilietus į Grand Finalą Švedijoje, kad atvažiuoti palaikyti Donny Montell??? Oficialiam puslapyje nespėja nusipirkti net vietiniai, labai norime pamatyti viską gyvai!!!