Eurovizija 2015

2015 metų Eurovizijos dainų konkursas vyko Austrijos sostinėje - Vienoje. Tokią galimybę Austrijai iškovojo Conchita Wurst, kuri triumfavo praėjusiais (2014) metais. Tai jau 60-asis Eurovizijos konkursas bei antrasis, kuris vyko Austrijoje. Šios šalies sostinėje Eurovizija buvo organizuojama ir 1967 metais. 2015 metų renginys vyko 16 tūkst. žmonių talpinančioje Wiener Stadthalle arenoje.

Pasibaigus Eurovizijos 2015 finaliniam renginiui paaiškėjo ir konkurso nugalėtojas. Juo tapo Švedijos atstovas, Måns Zelmerlöw, finale surinkęs 365 balus. Antroje vietoje liko Rusijos dainininkė, trečioje - italai.

Lietuvos atstovai Vaidas Baumila ir Monika Linkytė finale surinko 30 balų ir užėmė 18 vietą. Visas svarbiausias renginio naujienas ir pranešimus rasite paspaudę žemiau esančias spalvotas nuorodas.

Jau eilę metų iš eilės Eurovizijos konkursui yra sugalvojamas vis naujas logotipas ir šūkis. Ne išimtis ir 2015 metai. Šių metų logotipą sudaro du elementai – sfera ir banga. Šūkis - "Tieskime tiltus". Šių atributų idėja yra turi vieningą reikšmę - vienyti tautas, būti tolerantiškesniais. O geriausiai vienija muzika.

Svarbiausios 2015 naujienos:

Pirmojo pusfinalio rezultatai

Antrojo pusfinalio rezultatai

Monika ir Vaidas pateko į Eurovizijos 2015 finalą!

Eurovizijos finalas 2015

Måns Zelmerlöw – Eurovizijos 2015 nugalėtojas!

Finalo rezultatai

Eurovizijos 2015 vaizdo įrašai internete

Senesni pranešimai

Šioje naujienoje galite rasti visus konkurso dalyvius ir jų dainas, video klipus iki pasirodymo Eurovizijoje - dalyviai ir jų dainos.

Lietuvos daina 2015: Vaidas Baumila ir Monika Linkytė – This time. Kaip vertinate? Kviečiame išsakyti nuomonę komentaruose.

Smalsu, kurie atlikėjai yra laikomi pagrindiniais pretendentais laimėti? Siūlome susipažinti su ekspertų ir muzikos gerbėjų prognozėmis - Eurovizijos favoritai 2015.

Finalo transliacijos įrašas