5 įdomūs faktai apie Liverpulį

5 įdomūs faktai apie Liverpulį 2023-01-01 23:37

Liverpulis – istorijos ir kultūros kupinas miestas šiaurės vakarų Anglijoje, kuriame mėgstantys senąją architektūrą ar Didžiosios Britanijos istoriją gali apsilankyti. Nepaisant to, kad Liverpulis žinomas kaip sėkmingas futbolo miestas, jis gali pasiūlyti kur kas daugiau. Kadaise tai buvo vienas judriausių pasaulio uostų, o pramonės epochoje jis patyrė didžiulę plėtrą. Dėl to Liverpulyje yra nuostabių vietų, kurias galima aplankyti, pradedant senoviniais šimtmečio pastatais ir baigiant daugiau nacionalinių muziejų nei bet kur kitur (žinoma, išskyrus Londoną). Tai miestas, kupinas netikėtumų. Liverpulį aplankęs žmogus viešnagės metu ras daugybę įdomių dalykų. Tai nuostabus miestas su turtinga istorija. Nuo laikrodžio, didesnio už bigbeną, iki vienos didžiausių katedrų – Liverpulis turi ką pasiūlyti! taigi štai keletas įdomių faktų apie Liverpulį.

Popmuzikos čempionai

Kuo garsėja Liverpulis? Popmuzika! The Beatles nėra vienintelė grupė, kurios šaknys yra šiame mieste: iš Liverpulio kilusios tokios grupės kaip Atomic Kitten, The Wombats ir Ladytron. Liverpuliui priklauso pasaulio rekordas pagal daugiausiai išleistų hitų, iš viso šiame mieste išleistos 56 grupės. Tiesą sakant, 2001 m. Gineso rekordų knyga Liverpulį net pavadino popmuzikos miestu.

Ir papildomas įdomus faktas jums. Ar žinojote, kad yra net lošimo automatai sukurti su The Beatles atvaizdu? Šio žaidimo pavadinimas yra Beetle Star, kurį galite lengvai rasti per tokias svetaines kaip Vulkan Vegas. Kokių tik dalykų neprigalvoja žmonės šiais laikais.

Populiari filmavimo vieta

Liverpulis popkultūroje žinomas ne tik dėl muzikos, bet ir kaip dažna filmavimo vieta. Liverpulyje buvo filmuojami filmai Fantastiniai gyvūnai (2016), Birmingemo gauja (2013) ir Šerlokas Holmsas (2009). Sakoma, kad centrinė biblioteka taip pat buvo Hario Poterio filmų dekoracijų įkvėpimo šaltinis.

Senovės akmenys

Nors beveik visi yra girdėję apie Stounhendžą, galbūt nustebsite sužinoję, kad Liverpulis turi savo priešistorinį akmens paminklą. Ant kai kurių akmenų netgi yra iškalti raižiniai, kuriuos vis dar galima įžiūrėti. Nors akmenys nėra tokie įspūdingi kaip Stounhendžas, vis tiek kelia baimę žinant, kad jie buvo išdėstyti ant laidojimo kameros prieš daugiau nei 4000 metų!

Ilgiausiai Europoje gyvuojanti kinų bendruomenė

Liverpulio kinų kvartalas skaičiuoja šimtus metų, todėl tai viena seniausių kinų bendruomenių žemyne. Kinų bendruomenė Liverpulyje susikūrė dėl ekonominių ryšių tarp Kinijos ir Didžiosios Britanijos per Šanchajaus ir Liverpulio uostus. Tuo metu šilkas ir medvilnė buvo dvi svarbiausios prekybos prekės. Mieste yra keletas žymių kinų restoranų ir restoranų išsinešimui, taip pat didelis kinų produktų asortimentas, kurį galima įsigyti keliose kinų maisto prekių parduotuvėse. Remiantis oficialiais statistiniais duomenimis, Liverpulyje ir kaimyninėse vietovėse dabar gyvena daugiau kaip 10 000 kinų.

Liverpulyje gyvena seniausia Didžiosios Britanijos juodaodžių bendruomenė

Dar 1750 m. Liverpulyje pradėjo kurtis juodaodžiai jūreiviai, Afrikos valdovų sūnūs ir išlaisvinti vergai, todėl Liverpulis yra viena seniausių nuolatinių juodaodžių bendruomenių visoje Europoje. XX a. aštuntajame dešimtmetyje į miestą taip pat pradėjo atvykti juodaodžiai lojalistai, kovoję už Didžiąją Britaniją Amerikos nepriklausomybės kare, ir taip padidino gyventojų skaičių. Kai kurių Liverpulio juodaodžių šeimų istorija siekia daugiau nei 200 metų, o tai, žinoma, yra nemažai laiko iki Windrush kartos atvykimo į Britaniją.

Taigi, kiek šių įdomių ir unikalių faktų jūs jau žinojote? 1,2 ar net visus?

Komentarai (0)

Naujausios naujienos