Eurovizijos dainų apžvalga: abejonių jau dabar kelianti Austrija

Portalas Eurovizija.net pristato naują rubriką, kurioje iki pat Eurovizijos starto apžvelgs visas artėjančio konkurso dainas bei pateiks ekspertų vertinimą.


Atėjo metas apžvelgti Austrijos pasirinkimą. Šiai šaliais Turine atstovaus didžėjaus LUM!X ir atlikėjos Pia Maria duetas su daina „Halo“.

Pia Maria bus viena jauniausių šios Eurovizijos dalyvių – jau šiuo metu yra vos 18 metų, tačiau atlikėja dainas kurti pradėjo būdama vos 16-os. LUM!X patirtis scenoje yra gerokai didesnė ir jis yra žvaigždė ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje.

Austrijos nacionalinis transliuotojas šiais metais nerengė atrankos ir iš anksto buvo nuspręsta, kad į Turiną vyks būtent šis duetas.

Daina „Halo“ yra visiškai standartinio radijo formato daina, kuri šią vasarą neabejotinai dažnai skambės ir Lietuvos radijo stotyse. Tenka pripažinti, kad daina vaizdo klipe skamba išties puikiai ir ją klausytis yra labai malonu, nors kažko itin išskirtinio ji ir neturi.

Vis tik čia prieiname pirmajį ir turbūt patį didžiausią „bet“. Vos pasirodžius dainos vaizdo klipui Eurovizijos mylėtojai ėmė abejoti, ar galingai įraše skambanti daina taip pat skambės ir ant Eurovizijos scenos. Panašu, kad tokie nuogastavimai nebuvo iš piršto laužti.

Pia Maria jau pasirodė keliuose Eurovizijai skirtuose koncertuose ir po jų sulaukė labai daug kritikos dėl savo silpno vokalo. Tiesa, atlikėjos atstovai tikino, kad tai susiję su dainininkę kamavusiu koronavirusu ir netinkamai veikusiu garso monitoriumi. Bus labai įdomu pamatyti, kaip ši daina skambės Turine.

Dar vienas įdomus faktas – būtent Austrija ir Lietuva lažybininkų yra įvardijamos kaip tos šalys, kurios kovos dėl paskutinės vietos finale pirmajame pusfinalyje. Kol kas minimalus pranašumas suteikiamas mūsų atlikėjai Monikai Liu.

Akivaizdu, kad „Halo“ sėkmė labai priklausys nuo gyvo pasirodymo, kadangi prastas atlikėjos vokalas gali reikšti visišką katastrofą komisijos lentelėse. Tiesa, tikėtina, kad net ir silpnesnis pasirodymas neturėtų ženkliai sumažinti žiūrovų palaikymo, kurio tokio tipo dainos, bent jau pusfinaliuose, sulaukia beveik visada.

Šį kartą labai sunku pateikti ir galutinį vertinimą. Daina yra išties solidi, tačiau klaustukų dėl gyvo pasirodymo yra daugiau nei atsakymų.

Eurovizija.net portalo vertinimas – 7/10

Sekite Euroviziją Instagrame https://www.instagram.com/eurovizijalt/

Komentarai (0)

Naujausios naujienos