Eurovizijos dainų apžvalga: Latviją reabilituoti bandys daina apie daržoves

Portalas Eurovizija.net pristato naują rubriką, kurioje iki pat Eurovizijos starto apžvelgs visas artėjančio konkurso dainas bei pateiks ekspertų vertinimą.

Šią rubriką pradedame nuo šalies, kuri pernai metų Eurovizijoje pasirodė prasčiausiai – Latvijos. Mūsų kaimynai pusfinalyje surinko vos 14 balų ir tai buvo blogiausias 2021 metų rezultatas.

Praėjusiais metais latvių garbę (pagaliau) gynė Samanta Tina, kuri buvo iškovojusi teisę vykti į konkursą ir 2020 metais, tačiau tąkart pasaulį paralyžiavo koronavirusas. Vis tik savo svajonę vykti į Euroviziją įgyvendinusi atlikėja Europos nesužavėjo, todėl latviams šiais metais teks bandyti reabilituotis.

Vos paskelbus apie Latvijos nacionalinės atrankos dalyvius Eurovizijos fanų akys nukrypo į vieną atlikėją – Aminatą, kuri šalies garbę sėkmingai gynė 2015 metais, kuomet užėmė septintąją vietą. Vis tik latvių širdis šiemet pakerėjo linksma vyrukų grupė, susikūrusi vos 2020 metais, „Citi Zeni“, kas išvertus iš latvių kalbos reiškia „kiti berniukai“.

„Citi Zeni“ į Euroviziją vyks su daina „Eat Your Salad“, kurioje siunčiama žinutė, kad valgyti salotas yra „kieta“.

Akivaizdu, kad latviai su šia daina tikrai netaiko į paties rimčiausio pasirodymo titulą ir labiau primena 2014 metų Prancūzijos grupės „Twin Twin“ ar tų pačių metų Islandijos atstovų „Pollaponk“ pasirodymus.

Vis tik pastarųjų metų tendencijos rodo, kad tokios dainos nebesužavi Europos žiūrovų, o ypač komisijos, kurios balsas yra itin svarbus. 

Stipria šio pasirodymo dalimi galima įvardinti aranžuotę, kuri išties įsimena, o scenoje matome itin daug instrumentų. Tiesa, Eurovizijoje groti gyvai yra draudžiama, todėl tai taip pat atima šiek tiek žavesio iš šio pasirodymo. Dainos privalumu galima laikyti ir nesunkiai įsimenamą tekstą, kuris jau po poros klausimų neabejotinai skambės kiekvieno galvoje.

Panašu, kad „Citi Zeni“ balansuos ant patekimo į finalą ribos ir daug kad priklausys nuo to, kaip šį šmaikštų pasirodymą priims televizijos žiūrovai, kadangi vargu, ar latviai gali tikėtis didelio komisijos palaikymo.

Eurovizija.net portalo vertinimas – 5/10.

Sekite Euroviziją Instagrame https://www.instagram.com/eurovizijalt/

Komentarai (0)

Naujausios naujienos