Eurovizija 2018 – pigiausiai kainuosianti Eurovizija per visą konkurso istoriją?

 Eurovizija 2018 – pigiausiai kainuosianti Eurovizija per visą konkurso istoriją?

Eurovizija 2018 pigiausia Eurovizija

Interneto platybėse sklando diskusijos: Ar šių metų Eurovizija 2018 Portugalijai atsieis pigiausiai per visą šio dainų konkurso istoriją?. „Cheapest Eurovision ever“- taip atsiliepė Portugalijos Radijo ir Televizijos RTP vadovas Daniel Deusdado, apibūdindamas 2018 metų Eurovizijos viziją.

Remdamiesi taupumu ir tikslingais dainų konkurso nurodymais, Portugalijos Eurovizijos organizatoriai teigia, kad Eurovizija ne tik gali, bet ir turi būti ekonomiška. Jie taip pat teigia, kad Eurovizijos dainų konkursas bus pigiausias istorijoje, tačiau jie yra visiškai tikri, kad tai bus ir vienas įdomiausių konkursų. Kalboje pabrėžiama, kad „pigiausia“ nereiškia „prasčiausia“ Eurovizija. Natūralu, kad dauguma Eurovizijos sekėjų bei gerbėjų, remdamiesi RTP komentarais, juokaudami išreiškė nuomonę, kad Eurovizijos pasirodymus sudarys dainininkai, kurie dėvi popierinius maišelius ir dainuoja prieš netikrą ekraną.

Kalbant apie išlaidas įrenginėjant sceną, renkant dekoracijas ir kitas scenines detales, investuoti Portugalijai reikia labai minimaliai. Portugalijos televizija gali teigti, kad Eurovizija jiems atsieis minimaliai, nes jie jau turi paruoštą ir parengtą koncertams bei renginiams areną, kurioje koncertavo pasaulinio lygio žvaigždės – Justin Bieber, Beyonce, Lady Gaga ir daug kitų. Eurovizijos organizatoriai teigia, kad daugelyje atvejų, didelės išlaidos organizuojant masinius renginius yra prastos administracijos ir improvizacijos atspindys, o ne geresnis ar profesionalesnis renginys. Dauguma „Eurovizjos“ sekėjų, sutinka, kad „pigiau“ ne visada reiškia „blogiau“. „Mažesnis biudžetas, nereiškia kokybės trūkumą.“ – atstovai teigia, „Norvegija surengė Euroviziją turėdami vidutinį biudžetą šiam renginiui, tačiau akivaizdu, kad dainų konkursas buvo puikus, todėl mes labai pozityviai nusiteikę šiuo diskutuotinu „Eurovizijos“ biudžeto klausimu Portugalijoje.

„Tai ką mes planuojame įgyvendinti, priimti rimtai yra labai lengva“, sako James, vienas iš atstovų organizuojant dainų konkursą. Svarbu aiškumas pateikiant visas su biudžetu susijusias detales. Su šiomis mintimis sutinka daugelis komentatorių, laukusių atsakymų į „pigi Eurovizija“ diskusiją. Šiam moderniam muzikos konkursui, nebūtinas milžiniškos išlaidos, svarbu puikios emocijos, atmosfera. Ar ne Švedija organizavo „Eurovizijos“ dainų konkursą 2016, su mažesniu biudžetu nei tikėtasi? Jeigu Švedijos nacionalinė televizija sugebėjo išpildyti konkurso lūkesčius ne tik neviršydami, bet net taupydami biudžetą – tai gali ir Portugalijos nacionalinė televizija.

Kaip jau minėta anksčiau, „Eurovizijos“ renginio sekėjai ir gerbėjai negaili komentarų bei kritikos. YouTube socialiniame tinkle, netrūksta vaizdo medžiagos apie artėjantį dainų konkursą. Vienas iš jų, pavadinimu „Cheapest Eurovision ever? Lisbon 2018 organisers say yes!“. Andy Taylor komentaras sako: „Pigiau yra geriau – nereikia „apiplėšti banko“, kad surengtum puikų renginį. Reikia charizmatiškų ir įdomių vedėjų, puikios atmosferos, skambių dainų ir mes turėsime puikų „Eurovizijos“ dainų konkursą!“ Daugelis galime sutikti su šiomis mintimis, juk ne visada reikia didelių pajamų puikiam renginiui. Juk galiausiai, svarbiausia emocijos, žmonės, atsidavimas bei atmosfera!
Twisted French komentuoja YouTube tinkle: “Galima surengti „Euroviziją“ su mažesniu biudžetu, tačiau tai vis tiek bus įspūdinas renginys. Aš esu tikras, tai bus puikus dainų konkursas! Juk „Eurovizijos“ dainų konkurse Portugalija dalyvauja jau 50 metų!

Daugelis sutiktų, kad 1956 metų Eurovizijos konkursas buvo ir bus pigiausias. Tačiau neskubėkime spręsti ir sulaukime gegužės 8 dienos, kai prasidės ilgai lauktas dainų konkursas. Gal būt šių metų Eurovizijos dainų konkursas sukels perversmą? Gal būt kitos šalys į savo pasirodymus investuos daugiau, nebijodamos milžiniškų išlaidų laimėjimo atveju? Taigi, ar Jūs sutinkate su mintimis ir komentarais minėtais tekste? Ar Jūs tikite, kad Portugalija suorganizuos nepakartojamą dainų konkursą, išvengdama nereikalingų išlaidų?

Panašūs straipsniai

avatar

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.